27 Mayıs 2018 Pazar

Binali Yıldırım Diyarbakır'da


Binali Yıldırım, PKK'nın katliam yaptığı Diyarbakır Tanışık'taydı.
Binali Yıldırım Diyarbakır'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'yken Ak Parti Genel Başkan adayı olan Binali Yıldırım, adaylığının açıklanmasının hemen ardından Diyarbakır'a gitti. Yıldırım, Diyarbakır'da PKK teröristlerin bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu hayatını kaybeden 16 köylünün yakınlarına taziyede bulundu. Yıldırım ayrıca, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte Diyarbakır'da olacaklarını da bildirdi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK parti Genel Başkan adaylığının açıklanmasının ardından Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Tanışık Köyü Dürümlü Mezrası'nda PKK'lı teröristlerin 12 Mayıs günü bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu yaşamını yitiren 16 kişinin yakınlarını başsağlığı ziyaretinde bulundu. Yıldırım Diyarbakır'a beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, milletvekilleriyle birlikte DAP uçağı ile geldi. Vali Hüseyin Aksoy'un karşıladığı Yıldırım, daha sonra helikopterle Tanışık Köyü'ne geçti.

 

Yıldırım, "Tevdi edilen görev sonrasında bakanlarımız ile hemen buraya geldim. Bunun anlamı şudur; bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimiz rahat olsun, emin olsun ki bu terör belası Türkiye'nin gündeminden mutlaka çıkacaktır. Bunun için ne gerekiyorsa harfiyen eksiksiz yerine getireceğiz. Kardeşliğimizi, toprak bütünlüğümüzü bozmaya kast edenler korunmasız insanlarımızı yok edenler cevabını en şiddetli şekilde alacaktır" dedi.
19 Mayıs 2016, Perşembe 20:25
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.