18 Temmuz 2018 Çarşamba

Büyük Firmalarda Nasıl İşe Girilir?


Mesleklerinde kariyer yapmak ve hızlı bir şekilde yükselmek isteyen kişiler hedeflerini her zaman büyük firmalar olarak belirlerler.

Merhaba,

Mesleklerinde kariyer yapmak ve hızlı bir şekilde yükselmek isteyen kişiler hedeflerini her zaman büyük firmalar olarak belirlerler. Ancak bu aşamada yeni mezun olunan dönemden itibaren kişilerin kendisine güvenmesi ve bu güven ile birlikte kariyeri için çalışmalara başlaması gerekir.

Birçok kişi ilk olarak düşük seviyede gösterilen firmalardan işe başlamayı düşünürken sonrasında büyük firmalar ile çalışmayı amaçlamaktadır. Bu da ilk aşamada verilen yanlış kararlardan birisi olarak gösterilir. En büyük markalar dahi her sene yeni mezun kontenjanı belirleyerek belirli bir sayıda yeni mezunu işe almaktadır. Bu tarz büyük firmalarda direkt olarak işe başlama şansı her yeni mezun kişi içi varken iş görüşmelerinde kişilerin karşı tarafı etkilemesi en önemli durum olacaktır.

Büyük Firmalar İle Yapılan İş Görüşmeleri

Genel olarak bu görüşmelerde kişiler kendilerine sorulacak olan sorular için hazır olsalar da genellikle sorun yaşarlar. Karşılarına onları işe alma yetkisine sahip olan kişiler farklı sorular ile gelerek kişilerin beklemediği sorulara da verecekleri yanıtları merak ederler. Bu doğrultuda kişilere farklı sorular sorulurken kişilerin bu sorular ne olursa olsun ciddiyetle cevap vermesi ver gerektiği seviyede samimi olması gerekmektedir. Kişilerin ilk aşamada verdikleri CV’ler, iş görüşmesindeki üslupları ve giyim tarzları işe girmeleri için oldukça önemlidir. Meslek konusunda da ki bilgi birikimleri de tabi ki işe alımlarda bakılan ilk etmenlerden olacaktır.

Büyük Firmalarda Maaş Belirleme

 

Kişiler iş başvurularını yaparlarken genel olarak kendilerinin bekledikleri maaşlar da sorulmaktadır. Bu maaş aralıkları kişilerin beklentilerini ortaya koyarken genel olarak firmalar kendilerinin belirledikleri fiyat aralıklarında bir maaş beklentisi olan kişileri işe almaktadırlar. Daha yüksek bir maaş beklentisinin olumsuz etkisi olabileceği gibi daha düşük maaşla çalışmayı düşünen kişiler için de görüşler olumsuzdur. 
29 Aralık 2016, Perşembe 08:09
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.