18 Temmuz 2018 Çarşamba

En Uygun CV’yi Hazırlarken Dikkat Edilecekler


En Uygun CV’yi Hazırlarken Dikkat Edilecekler Şunlardır ;

En Uygun CV’yi Hazırlarken Dikkat Edilecekler

İş hayatına ilk kez adım atacak olan ya da iş değiştirmeyi düşünen kişiler her zaman kendilerini en iyi şekilde aktaran bir CV’ye ihtiyaç duyarlar. Bu aşamada kişilerin CV’lerini hazırlarken dikkat etmesi gereken birçok etmen varken bu etmenlere dikkat edilerek hazırlanan CV’ler genellikle olumlu etki bırakmaktadır.

İlk olarak kişilerin kendi iletişim bilgilerini en iyi şekilde vermesi gerekir. İsimlerinin yanın sıra adres ve telefon numarası bilgileri eksiksiz bir şekilde CV’lere eklenmektedir. Bunun yanında kişilerin hazırladıkları CV çok uzun olmamak zorundadır. Her ne kadar kişiler eklemek istedikleri tüm bilgileri kısa olan CV’lere ekleyemiyor olsa da bu aşamada seçim yapması ve iş için kendisini bir adım öne geçirecek olan bilgileri CV’ye eklemesi gerekmektedir.

CV’lerde Fotoğraf Seçimi

CV’ler için fotoğraf seçilirken kişilerin dikkatli olması gereklidir. Bunun için özel olarak fotoğraf çekinmek vesikalık fotoğrafları olmayan kişiler için oldukça önemlidir. Eğer kişiler bilgisayar ortamında CV’yi hazırlarken bir fotoğraf eklerlerse bu fotoğraf ciddiyetsiz kalabilir. Genel olarak sosyal medya hesaplarından eklenen bu fotoğraflar olumsuz etki yaratacaktır. 

Bunun yerine kişilerin işin sektörüne göre uygun bir fotoğraf koyması gerekmektedir. Eğer kişiler bu şekilde bir CV fotoğrafı seçerlerse seçici kişiler için oldukça iyi bir izlenim oluşacaktır.

CV’lerde İmla Hataları

Bilgisayar ortamında hazırlanan CV’lerde kişilerin imla hatalarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. İmla hatalarına dikkat edilmeden yazılan bir CV komik ve ciddiyetsiz durumların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu sebeple de bilgisayarlarda oldukça kolay bir şekilde yapılabilecek olan imla kontrolünü kişilerin yapması ve sonrasında bu hataları düzelterek işyerlerine sunması gerekir. Bu şekilde düzenli bir CV sunulursa başarı oranı hızlı bir biçimde artacaktır.01 Ocak 2017, Pazar 22:19
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.