24 Haziran 2018 Pazar

Firmalara Kredi Veren Bankalar


Hangi Bankalardan Kredi Alınır ?

Firmalara Kredi Veren Bankalar

Kişiler bankalara farklı sebeplerden dolayı krediler için başvuruda bulunuyor. Bu kredi başvurularında kişiler bireysel kredi seçeneklerine başvururken çeşitli faizler ve ödeme seçeneklerine tâbi tutuluyorlar.

Kredilere başvurular gerçekleştiğinde artık kişilerin kredi notları incelenerek kendilerine gerekli cevaplar veriliyor. Kredi notu düşük olan kişiler ise bu sebepten dolayı kredilerini alamıyorlar. Ancak bunun yanında kişiler firmaları adına kredi başvurularında bulunabilirler. Tüzel kişi olarak görülen firmalar üzerinden yapılan başvurularda bankalar yine kredi notuna göre karar verirken daha öncesinde firma üzerinden herhangi bir kredi çekme işlemi gerçekleşmediyse genel olarak herhangi bir puan oluşmamaktadır. Bu durum da bankalar için bilinmezlik anlamına gelebilir.

Kredi Notu Düşük Olan Veya Olmayan Firmalar Ne Yapabilir?

Herhangi bir kredi notu olmayan kişilerin ilk olarak farklı bankaları denemeleri gerekmektedir. Bilindiği üzere her banka farklı faiz oranları sunarken herkes en düşük faizin sunulduğu bankadan kredi başvurularını yapmak ister. Ancak bu krediler kabul görmeyince farklı bankalara yönelim gösterilir. Firmalar da bu şekilde ihtiyaçlarını karşılamak adına daha fazla faiz imkanı sunan bankalara başvuruda bulunabilirler. Bu bankalardan kısa süre içerisinde cevap alan kişiler kredilerini alarak gerekli ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir.

Firmaların Kredi Notu Nasıl Artar?

 

Firmanın kredi notu düşük olduğundan firmalar kredi çekemezken puanlarını yükseltmeleri de oldukça zor olacaktır. Ortalama bir puana sahip olan firmalar kredi çektikten sonra düzenli bir biçimde ödeme yaparak puanlarını arttırabilirler. Ancak bunun yanında eğer firmaların puanları çok düşükse bu kişilerin beklemekten başka çareleri bulunamamaktadır. Kredi notları son 5 seneyi kapsadığından her geçen sene puanlarında küçük yükselmeler yaşanacaktır. Bu sayede firmaların kredi notları kabul edilebilir düzeye gelebilir. 
09 Ocak 2017, Pazartesi 14:41
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.