23 Mayıs 2018 Çarşamba

Girişimcilik Eğitim Programı - Eğitim modülleri
Girişimcilik Eğitim Programı - Eğitim modülleri


Yönetmeliğin 79. maddesine göre,girişimcilik eğitim programları, ilgili kurum/kuruluşlar ile Kurum arasında imzalanan protokoller çerçevesinde belirlenen eğitim içeriğini kapsamalıdır. Kurum ile KOSGEB arasında imzalanan Protokol kapsamında verilmesi gereken eğitim, Temel Seviye Girişimcilik Eğitimini oluşturmakta olup, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmaları dahil toplam yetmiş saattir.

Ayrıca bu eğitimi alanlara, Kurumun katılma şartları ve eğitim içeriğine dair kriterlerini bilahare belirleyeceği ilave birinci, ikinci ve üçüncü seviye girişimcilik eğitimleri verilebilecektir.

Bu dört seviye eğitimin içerdiği sürelerin toplamı ise 160 fiili günü geçemeyecektir.

Atölye çalışmaları kapsamında eğitim mekanı dışında yapılan saha incelemeleri/araştırmaları eğitim süresine dahil edilmez. Bu süreler için katılımcılara ve yükleniciye herhangi bir ödeme yapılmaz.

KOSGEB ile birlikte yürütülecektemel seviye girişimcilik eğitimi, aşağıda belirtilen konu başlıklarını ve sürelerini içermelidir.

-   Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri- 8 (sekiz) saat,

-   Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) - 18 (on sekiz) saat,

-   Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan)-24 (yirmi dört) saat,

-   Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar-20 (yirmi) saat.

Eğitimlerde; örnek olay, egzersiz vb. uygulamalı ve interaktif teknikler kullanılacaktır. Atölye çalışmalarında, katılımcıların gerçekleştirdiği inceleme/araştırma çalışmaları eğitmenin sunacağı diğer örneklerle birlikte değerlendirilir. Eğitimlerde başarılı girişimcilerin başarı hikâyelerine yer verilebilir.

 


İlgili bölüm Aktif İşgücü Hizmetleri Genelgesinden alınmıştır


 
27 Kasım 2014, Perşembe 00:10
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.