11 Aralık 2018 Salı

Görme Özürlülerin Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmeti Sürecinde Evde Bakım. Hizmetinden Yararlandırılması Hk. Genelge-2012Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü

Görme Özürlülerin Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmeti Sürecinde Evde Bakım. Hizmetinden Yararlandırılması

GENELGE 2012

Bakanlığımızca Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik hükümleri gereğince İl Müdürlüklerimiz tarafından yürütülmekte olan evde bakım hizmetinden yararlanmakta olan görme özürlülerin; özür durumuna yönelik eğitsel, sosyal ve mesleki rehabilitasyon programlarının uygulandığı rehabilitasyon merkezlerinde yatılı olarak kaldıkları sürece ilişkin evde bakım ücreti ödemesinin kesilmesi konusunda mağduriyet yaşadıkları belirlenmiştir.

Bu nedenle, görme özürlülerin bu mağduriyet durumunun giderilmesi amacıyla 3/7/2009 tarih ve 2226 sayılı, 2009/10 nolu "Evde Bakım Hizmetinden ve Rehabilitasyon Programlarından Yararlanan Görme özürlüler" konulu Genelge iptal edilerek konuya ilişkin daha önce verilen görüşler uygulamadan kaldırılmıştır.

Bu durumda, söz konusu görme özürlülere ödenen evde bakım ücretinin bundan sonra kesinti yapılmadan ödenmesine devam edilmesi gerekmektedir.

Gereğini bilgilerinize ederim.
07 Mayıs 2014, Çarşamba 00:16
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.