24 Haziran 2018 Pazar

İşe Girerken Sosyal Yaşamın Önemi


İş, Sosyal Hayat, Spor ve Hobi ?

İşe Girerken Sosyal Yaşamın Önemi

İnsanların sosyal hayatlarında ne kadar aktif oldukları iş hayatlarındaki başarıları ile de orantılıdır. Her ne kadar kişilerin mesleğine göre değişiklik gösterse de bazı firmalar çalışanlarını sosyal yaşantılarını da göz önünde bulundurarak alırlar. Bazı meslekler için kişilerin oturaklı ve olgun olması beklenirken genellikle seçimler evli ve çocuklu kişilerden yapılmaktadır. Aksi durumda bazı meslek gruplarında da daha genç ve dinamik kişiler işe alınırken firma tarafından düzenlenen çeşitli aktivitelerde yer alabilecek kişiler tercih edilebilmektedir. Bu aşamada kişilerin firmaya uygun bir aday olması için farklı davranmasına ya da CV içerisinde olmayan özelliklere yer vermesine gerek yoktur. İşi alsalar dahi kısa süre içerisinde kişiler mutsuzluk sebebiyle ayrılacaktır.

CV’lere Sosyal Yetenekler ve Alışkanlıklar Eklenmeli mi?

Son dönemde birçok firma CV alımı yaparken kişilerin sosyal medya hesaplarının adreslerini de CV’ye koymasını istiyor. Bu doğrultuda kişiler eğer CV’lerini hazırlarken sosyal medya hesaplarının yanı sıra sosyal anlamda yeterlilik gösterdikleri becerilerini de koyarlarsa bu firmalarda bu özellikler işe girmelerini sağlayabilir. Bazı spor dallarına olan yatkınlık ya da farklı yetenekler firmaların aradıkları özgün özellikler olacaktır. Bu sebeple de kişilerin özellikle yaptıkları sporları ve aktiviteleri CV’lerine koymaktan çekinmemesi gerekmektedir.

Hobilerin ve Sporun İşe Girerken Önemi Nedir?

Özel sektör içerisinde hizmet veren her firmanın rutin olarak gerçekleştirdiği aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktivitelere çok uygun olan kişiler işe alımlarda her zaman bir adım öne geçmektedir. İş konusunda yeterlilik gösteren iki aday arasında her zaman daha sosyal olan kişiler işe alınır. Bu doğrultuda bir spor dalını amatör olarak yapan kişiler, yaratıcı hobileri olan kişiler firmada ortama uyum sağlayabilecekleri düşüncesi ile birlikte işe alınmaktadır.

Etiketler: işe girerken sporun önemi, CV’de hobiler, sosyal yaşam, sosyal medya, şirkete uyum, işe alım, işe girme
31 Aralık 2016, Cumartesi 23:33
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.