23 Mayıs 2018 Çarşamba

İnternet Tarifelerinde Engellilere Yönelik İndirimler
Engelli,Gazi Ve Şehit Yakınlarına İlişkin Toptan Fiber İnternet Paketleri


   İnternet Servis Sağlayıcılar tarafından ekonomik avantajlar sunulabilmesi için Engelli, gazi ve şehit yakınlarına ilişkin toptan seviyede fiber internet paketlerinin Türk Telekom tarafından 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle devreye alınması planlanmaktadır. Engelli, gazi ve şehit yakınlarına ilişkin İnternet Servis Sağlayıcılara sunulacak toptan fiber internet portföyünü ve uygulama esaslarını görmek için  tıklayınız

 Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına Yönelik İnternet Tarifeleri

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun 03.04.2013 tarih ve 2013/DK-ETD/163 sayılı ve Kurul Kararıyla onaylanan "Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına Yönelik İnternet Tarifeleri " her türlü talep ve dava açma hakkımız saklı kalmak kaydıyla yayımlanmıştır. Kurul Kararına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 Türk Telekom dan engelliler için özel indirim

   Türk Telekom, engelli müşterilerinin yararlanabileceği indirimli internet tarifelerinde yüzde 25 indirim uygulamakta olup belirlenen tarifelerden engellilik oranı yüzde 40 ve üzerinde olanlar yararlanabilecek.

   İndirimden yararlanmak isteyen engelli son kullanıcılar ya da engellinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) internet servis sağlayıcılarına başvurarak bu hizmetten yararlanabilecektir. Başvuru için Engellilerin , engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ve engel oranını gösteren ibareyi taşıyan nüfus cüzdanını ibraz etmeleri gerekmektedir. Başvuruyu engellinin birinci dereceden yakını yapıyorsa bu belgelere ek olarak birinci dereceden yakını olan kişinin T.C. kimlik numarası ve T.C. nüfus cüzdanı belgesinin ibraz edilmesi istenilecektir.

 Telefon Kütüphanesi

   Telefon Kütüphanesi uygulaması, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden ücretsiz hizmet vermektedir. Hizmetten faydalanmak isteyenlerin , görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM e başvurarak şifre almaları gerekmektedir. Alınan şifreyle yüzlerce sesli kitaba ücretsiz olarak erişilebilmekte ve dilediği kitabı seçme, kitap içinde ileri geri gidebilme ve kaldığı yerden devam edebilme gibi özelliklerden yararlanabilmektedir.

   Türk Telekom un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle geliştirdiği ve görme engellilerin ücretsiz kitap dinleyebildiği Telefon Kütüphanesi, kullanıcılarının üniversite sınavına hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır . Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2013 kılavuzu ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 8 adet deneme sınavı ekleyerek arşivini genişleten Telefon Kütüphanesi nin sisteminde 1000 e yakın soru bulunmaktadır.

   Sisteme eklenen deneme sınavlarında Türkçe bölümünden 318, Matematik bölümünden 218, Fen Bilimleri bölümünden 147 ve Sosyal Bilimler bölümünden 299 adet soru olmak üzere 1000 e yakın soru yer almaktadır.

    Türk Telekom un Türkiye ye Değer çatısı altında yürüttüğü ve Türkiye de ev telefonu sahibi ve GETEM üyesi tüm görme engellilerin ücretsiz olarak hizmet alabildiği Telefon Kütüphanesi nde 16 farklı içerik ve kategoride toplam 356 adet kitap dinleyicilere sunulmaktadır. Kategori ve içerikler arasında; roman, hikaye, çocuk kitabı, masallar, deneme, siyaset felsefesi, şiir ve tiyatro oyunlarının yer almakta olup ayrıca  Telefon Kütüphanesi nde yeni eklenen sınav kılavuzu ve deneme sınavları da dinleyicilere sunulan içerikler arasında yer almaktadır.

   Ayrıca   Türkiye de 37 ilde 210 noktada bulunan ankesörlü telefonları, tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte ederek hizmete sunan Türk Telekom, engelli kullanıcılara özel indirimli tarifelerle hizmet vermektedir.

 
08 Ekim 2014, Çarşamba 00:15
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.