24 Haziran 2018 Pazar

İŞKUR Tarafından Açık İşlerde Seçenekli Hizmet Sunumu
İŞKUR Tarafından Açık İşlerde Seçenekli Hizmet Sunumu


1) İşverenlerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, İŞKUR açık işleri en uygun biçimde ele alacaktır. Bazı işverenler aday seçimini, Kurum tarafından bir ön incelemeye tabi tutulduktan sonra veya sadece kendileri yapmayı tercih edebilir. Bazıları da, iş ilanında firma bilgilerini de gizleyerek, tüm işlemlerin İŞKUR tarafından yürütülmesini isteyebilir. İşveren, açık iş ilanını firma bilgilerini gizlemeden, dolayısıyla tüm adayların doğrudan işyerine de başvurmalarını sağlayacak biçimde yayımlanmasını isterse, ilanın bu isteğe uygun biçimde hazırlanması gerekmektedir. Bu durumda, iş ve aranan nitelikler hakkındaki bilgiler ayrıntılı biçimde belirlenecek, tanımlanacak ve bu şekilde uygun olmayan adayların başvurmasının önüne geçilecektir.

2) İşveren bilgilerinin, yalnızca uygun adaylara verilmesini isterse, açık iş bilgileri firma ismi belirtilmeden yayımlanacaktır. Adayların ön ve nihai seçimini yapma işlemi İŞKUR’a bırakıldıysa, işverenin aradığı nitelikler net olarak kavranacak ve uygun nitelikteki adayları belirlemek için zaman harcanacaktır. İşyeri hakkında Kurumda yeterli bilgi yoksa açık işe adayları yönlendirme sürecini başlatmadan önce işyeri ziyaret edilerek ya da başka yöntemlerle gerekli bilgiler edinilecektir.

3) Normal işe yerleştirme: İŞKUR İl/Şube Müdürlüklerinin , istenen nitelikteki adayı 2 ile 5 gün içinde bulmaları durumunu ifade etmektedir.

 

4) Hızlı işe yerleştirme: İŞKUR İl/Şube Müdürlüklerinin işe en uygun adayı 1 gün içinde bulmaları durumunu ifade etmektedir.
14 Ekim 2014, Salı 14:21
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.