27 Mayıs 2018 Pazar

İşverenlerin İŞKUR’a yönelik Şikâyet ve Eleştirileri
İşverenlerin İŞKUR’a yönelik  Şikâyet ve Eleştirileri


1) İşverenlerin İŞKUR İl/Şube Müdürlüklerinden şikâyetçi olması ve eleştirilerde bulunması durumunda, Kurumun çalışmalarına ilişkin şikâyet ve eleştirilere olumlu bir tavırla İŞKUR tarafından - içten bir anlayış ve duyarlılık ile - karşılık verilmektedir. Bu yaklaşım, aynı zamanda İŞKUR’un işverene nasıl yardımcı olabileceğini de göstermelidir.

2) İşgücü taleplerine uygun olmayan adayların yönlendirilmesi veya hiç adayın yönlendirilmemesi gibi hizmet sunumuna ilişkin şikâyetler ile verilen hizmetle doğrudan ilişkili olmayan eleştiriler birbirinden ayrılarak gerekli geri dönüşler işverenlere yapılmaktadır.

a) Şikâyetler, önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde ele alınır işverenin şikâyet konusunu içeren bir kayıt tutulur ve İŞKUR tarafından şikâyet ile ilgili ne yapıldığı işverenle paylaşılır.

 

b) İŞKUR ,  işveren – işçi odaklı olarak çalışmak zorunda olduğunun bilinci ile işverene sunduğu hizmetlere  yönelik olumsuz eleştirilerin giderilmesi için gerekli tedbirleri almak hususunda kurumsal olarak çaba göstermektedir.
14 Ekim 2014, Salı 14:18
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.