21 Ağustos 2018 Salı

İşyeri Ortamının Başarıda Etkisi


İşyeri Ortamının Başarıda Etkisi Nedir, İş teri ortamının başarıya etkisi

Evlerimizin yanında iş yerleri hayatımızın büyük bir bölümünün geçtiği alanlar olarak gösteriliyor. Kişilerin bu alanlarda mutlu olması hem iş hayatındaki başarısını hem de yaşamından zevk almasını etkiliyor. 

Bu durumda iş ortamlarının en önemli etmeni olarak çalışanların birbirleri ile olan ilişkileri gösteriliyor. Bu aşamada eğer firmalarda benzer düşüncelere ve yapılara sahip kişiler çalışıyorsa bu kişilerin birbirleri ile anlaşmaları çok daha kolay oluyor. Bu durumda rekabetin yerine yardımlaşma geliyor ve kişiler birbirleri için de çalışmaya başlıyorlar. Bu bakış açısı başarıyı getiren en önemli etmenler arasında gösteriliyor. 

Firmanın çalışanlarına yapabilecekleri desteklerin yanında çalışanların da kendi aralarında motivasyonu ve yakınlığı arttırıcı aktiviteler yapması gerekiyor. Özellikle haftanın belirli günlerine koyulan rutin aktiviteler her zaman eğlenceli ve çalışanları daha birbirine yaklaştıran etmenler olurken günlük olarak da bu tarz rutin işlemler önemli olabiliyor.

Bunun yanında eğer kişiler özel sektör içerisinde öğle yemeği ya da akşam yemeğini iş yerinde yemek zorunda kalıyorlarsa çalışanların hep birlikte yemek yemeleri de oldukça etkileyici oluyor. 

Firmanın İş Ortamını Güzelleştirmede Yapması Gerekenler 

Genel olarak işçi alımlarında firmaların birçok farklı yönden düşünmesi gerekiyor. Kişilerin yalnızca akademik açıdan işe uygun olması yeterli olmazken iş ortamına da uygun kişilerin çalışması gerekiyor. Bu aşamada eğer çalışan kişilerden de fikir alınırsa işe alımlarda daha doğru seçimler olabiliyor. Bu aşamada firma içerisinde işe alım yetkisine sahip olan kişilerin tekil düşünerek kendi kararlarını vermeleri bazen ortamın bozulmasına sebep olabiliyor. 

Bunun yanında maaşların düzenli bir biçimde artışı da motivasyon için önemli oluyor. Uzun süre beklenip yapılan yüksek artışlar yerine kısa süreli ve az miktardaki artışlar motivasyonun artmasında en önemli etmenlerden birisi olarak görülüyor. 

Etiketler: iş ortamı nasıl güzelleştirilir, iş ortamında motivasyon, çalışanların iyi anlaşmasının önemi, işe alımlarda danışmanın önemi 
31 Aralık 2016, Cumartesi 23:34
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.