23 Mayıs 2018 Çarşamba

İzin Belgelerinin İlanı , Logo Kullanımı ve İmza Yetkisi 

İzin Belgelerinin İlanı , Logo Kullanımı ve İmza Yetkisi

 

İzin Belgelerinin İlanı

Özel İstihdam Büroları Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince bürolarda Kurum tarafından verilen izin belgeleri, iş arayanlardan ücret alınamayacağı ve menfaat temin edilemeyeceği ifadeleri ve ilgili il müdürlüğünün adres ve telefonlarının yer aldığı bilgiler herkesin görebileceği bir yere asılacaktır. Büroların internet ana sayfalarında da Kurum tarafından belirlenen şekilde bu bilgilere yer verilecektir.

Söz konusu bilgilere yer verilmemesi durumunda Kurumca istenilen bilgi ve belgelerin verilmemesi nedeniyle ilgili Kanunun 20/b maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

Logo Kullanımı

Özel İstihdam Büroları Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin ikinci fıkrası gereğince bürolar tarafından kullanılan her türlü başlıklı kağıt, tabela, afiş ve ilanlarda Kurumca belirlenen logonun kullanılması zorunludur.

Logo kullanılmaması durumunda Kurumca istenilen bilgi ve belgelerin verilmemesi nedeniyle İlgili Kanunun 20/b maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

İmza Yetkisi

Özel İstihdam Büroları Yönetmeliğin 11 inci maddesi gereğince büroların Kurumla yaptıkları tüm yazışmalarda ve işe yerleştirme faaliyeti ile ilgili hazırladıkları her türlü belgede büro kaşesinin bulunması zorunludur. Yetkili kişi kaşe altına atılan her türlü imzadan sorumlu olup kendisi dışında imza atabileceklere ilişkin düzenlenen belgeleri istendiğinde Kuruma ibraz etmek zorundadır. Ayrıca yetkili kişiler, büroların internet ortamındaki faaliyetlerinden de sorumlu tutulacaktır.

26 Mayıs 2013, Pazar 16:52
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.