21 Haziran 2018 Perşembe

Kredi Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor


Kredi çekerken dikkat edilmesi gerekenler

İnsanlar kimi zaman işyerleri için kimi zaman da sosyal hayatlarında ki ihtiyaçları için kredi çekmek zorunda kalıyorlar. Bu aşamada doğru bir şekilde kredileri çekmek ve zorlanmadan ödemek için kişilerin dikkat etmesi gereken farklı etmenler yer alıyor.

Kişiler kredi çekecekleri bankayı seçerken oldukça dikkatli olmak zoruna oluyorlar. Çok sayıda özel banka tarafından sunulan cazip tekliflerin tamamının incelenmesi ve sonrasında alternatifli bir liste oluşturulması gerekiyor. Sonrasında bu listeye göre kişiler bankalara giderek başvurularını gerçekleştiriyorlar. Ancak kişiler bankalardan alacakları kredilerde sürekli olarak olumlu yanıt alamıyorlar. Son dönemde kullanılmaya başlanan kredi notu sistemi ile birlikte de artık çok daha fazla ret cevabı gelebiliyor.

Kişilerin alacakları kredi miktarın minimumda tutmaları gerekiyor. Eğer kendilerine gereken bedel tam olarak belliyse o bedelin üzerine çıkılmadan kredi kartı başvurularının yapılması önemli oluyor. Eğer kişiler vade sayısını belirlerken de düzgün bir biçimde planlamalarını gerçekleştirirlerse sorunsuz bir ödeme aşaması geçiriliyor. Kişilerin kredileri rahat bir şekilde ödeyebilmesi için hanenin toplam gelirinin en fazla üçte birini krediye ayırması gerekiyor. Aksi halde ödeme aşamasında çok büyük zorluklar yaşanıyor.

Bankalarda Kredi Faiz Oranları

Bankaların faiz oranları sürekli olarak değişiklik gösterirken bankaların istedikleri şartlara göre de birbirleri arasında faiz farklı oluyor. Bazı bankalar yalnızca güvenilir kişilere kredi vermeyi düşündüğünden düşük faizler sunarak yüksek bir kredi otu talep ediyor. Bu kredileri alabilmek için kişilerin iyi bir kredi geçmişinin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra bazı bankalar daha düşük puanlara kredi vermesine rağmen yüksek faiz oranları sunuyor. Bu şartlar altında kişiler alabildikleri en uygun faizleri alarak kredilerini alıyorlar. Sonrasında da planlanan şekilde ödemeler yapılıyor.
12 Ocak 2017, Perşembe 09:24
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.