11 Aralık 2018 Salı

Kuraya Tabi Talepler, Müracaatların Kabulü ve Kura Çekimi
Kuraya Tabi Kamu İşçi Talepleri , Kuraya Tabi Kamu İşçi Taleplerine Müracaatların Kabulü ve Kura Çekimi


 

1- İlköğretim (ilkokul-ortaokul) mezunu, okur-yazar ve okuryazar olmayanlar ile eğitim şartı aranmaksızın kömür ve maden işletmelerinin yeraltı işlerinde çalıştırılacaklara ilişkin talepler KPSS kapsamı dışında olup kuraya tabi olarak işe yerleştirilirler.

2-  İlköğretim ve altı düzeyinde bir eğitim gerektiren ve kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Talebi veren kamu kurum ve kuruluşunun istemesi halinde ortaöğretim ve üstü bir eğitim düzeyine sahip olanlar da kuraya tabi işgücü taleplerine müracaat edebilirler.

3- Kamu kurum ve kuruluşları: Kurumun gönderdiği listeleri esas almak suretiyle talep sayısının üç katı oranında yazılı veya sözlü sınava katılacakları noter huzurunda kura çekimi yaparak belirler. Ayrıca, yazılı veya sözlü sınava katılmayacaklar da göz önünde bulundurularak ayrı bir kurayla talep sayısının üç katı oranında yedek bir liste oluşturulur. Yazılı veya sözlü sınava katılmayan olması halinde yedek listedeki sıra esas alınarak ilgili kamu kurum ve kuruluşunca sınava davet edilir.

 

4- Talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunca: oluşturulan sınav kurulunca yapılacak yazılı veya sözlü sınav sonrası asil ve yedek olarak ataması yapılacaklar belirlenir.
04 Ekim 2014, Cumartesi 17:52
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.