24 Haziran 2018 Pazar

Memur Alımlarında KPSS Şartı Kalkıyormu


Son zamanlarda en çok merak edilen soruların başında gelen acaba memur alımlarında KPSS şartı kalkacak mı ? işte bu sorunun yanıtı haberimizde.
Memur Alımlarında KPSS Şartı Kalkıyormu

Dışişleri Bakanlığının yapacağı personel alımlarında KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) şartı kaldırılıyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Milletvekillerinin personel alımı ile ilgili sorusuna Bakan Çavuşoğlu “Yeni bir personel yönetmeliği, sınav yönetmeliği hazırladık. Önümüzdeki günlerde yayınlayacağız. Eskisinden farklı olarak bir değişiklik yaptık. KPSS sınavını kaldırdık” ifadeleriyle cevap verdi. Çavuşoğlu’nun bu açıklaması Dışişleri Bakanlığında memur olma hayali kuran gençleri sevindirdi.

Bakan Çavuşoğlu, bakanlığa personel alımı yapılırken yabancı dil kriterinin ön plana çıkarılacağını belirtirken, özellikle yurtdışında okuyan gençlerin KPSS’de yüksek puan alamadıkları için hak ettikleri yerlere gelemediklerini söyledi. Yurt dışında 8-10 sene çok iyi derecede eğitim alanların önleri açmak adına personel alımlarında KPSS şartı aramayacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, alımlarda yabancı dil kriterinin yanı sıra yazılı ve sözlü sınavların da yapılacağını vurguladı.

Çavuşoğlu, Bakanlığa FETÖ’cülerin nasıl sızdığına ilişkin soruya ise “Sınavları değiştirenler sınav sistemini çoktan seçmeliye çevirenler de hapiste. Bizde de bunları ihlal eden, soruların çalınması dahil, buna ön ayak olanlar şu anda içeride” şeklinde yanıt verdi.Kaynak: Dışişleri Bakanlığı personel alımında KPSS şartı kalkacak 

Kaynak: www.ecalisanlar.net/
10 Kasım 2016, Perşembe 08:10
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.