27 Mayıs 2018 Pazar

Mühendislikte İlerlemek İçin Neler Yapılmalı?


Mühendislik mesleğinde nasıl yükseliniyor

Mühendislikte İlerlemek İçin Neler Yapılmalı?

Mühendislikte İlerlemek İçin Neler Yapılmalı?

Her yıl üniversitelerin mühendislik fakültelerinden yüzlerce kişi mezun oluyor. Bu insanlar her zaman bir kariyer hayali kurarken hızlı bir şekilde işinde gelişmek ve sonrasında daha iyi mevkilere gelmeyi amaçlıyorlar.

Üniversitelerde 4 sene boyunca alınan mühendislik eğitimi kişiler için yeterli olmuyor. Eğer mühendis olarak okulundan mezun olduktan sonra kişiler kısa süre içerisinde işe başlarlarsa meslekleri konusunda birçok eksik bilgilerinin olduğunu fark ediyorlar. Bu durum da genel olarak kişilerin üniversite eğitimleri sırasında mesleki eğitim aldıklarını fark etmemeleri ve ileri ki dönemlerde çalışacakları işin eğitimine önem vermemelerinden kaynaklanıyor. Birçok kişi stajlarını önemsemeden yaparken sonucunda yeterli bilgi birikimine sahip olmadan okullarından mezun oluyor.

Mezun Olduktan Sonra Mühendislik Eğitimi

Mühendisler genel olarak özel sektör içerisinde kendisine yer buluyor. Bu aşamada kişiler eğer kendilerini iyi bir şekilde geliştirirlerse hızlı bir şekilde kariyer basamaklarını tırmanabiliyorlar. Mühendisler firmalarında öğrendikleri işlerini yapmanın yanı sıra organizasyon, planlama, işçi yönetimi gibi konularda da hizmet veriyor. Bu sebeple de kişilerin her yönden kendilerini geliştirmesi ve bu doğrultuda kararlar vermesi gerekiyor.

Bu sebeple kişiler bu dönemlerde kişisel gelişim kitapları ya da kursları ile birlikte mesleğin gerektirdiği yan özellikleri geliştirebilirler. Böylece gerektiğinde dili ve işi en doğru şekilde kullanma imkânları olacaktır.

Mühendislikte Teknoloji ve İngilizce

Yıllar geçtikçe teknoloji her mesleğin içerisinde çok önemli bir yere sahip oluyor. İlk kurulduğu dönemden beri mühendisliğin içerisinde yer alan teknoloji günümüzde de son derece büyük önem taşırken mühendislerin teknolojiyi takip etmesi ve mesleklerinin içerisine kesinlikle eklemesi gerekiyor. Benzer bir durumda daha iyi bir işte çalışmak isteyen mühendislerin dil problemini ortadan kaldırması ve hedeflerine uluslararası firmaları koyması gerekiyor.

 

Etiketler: Mühendislik, İngilizce eğitimi, bilgisayar eğitimi, kişisel gelişim, mühendislik eğitimi, mühendislik kariyeri.
28 Aralık 2016, Çarşamba 13:35
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.