25 Nisan 2018 Çarşamba

Özel İstihdam Bürosu Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçlandırılması 

Özel İstihdam Bürosu Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçlandırılması

 

Özel İstihdam Bürosu açma başvuruları başvuruyu  alan Çalışma ve İş Kurumu il müdürlüğü/hizmet merkezin tarafından değerlendirilir.

Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğünce izin verilmesi uygun görülmeyen ya da il müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede eksiklik tespit edilen Özel İstihdam Bürosu açma başvuruları , başvurunun alındığı birim kanalıyla ilgili firmaya yazının tebliğ tarihinden itibaren en fazla otuz gün içinde eksiklikleri tamamlamaları gerektiği yazılı olarak bildirilir .Bildirilen süre içerisinde geçerli bir neden olmaksızın eksikliklerin tamamlanmaması ve başvuru yapan işyerinin izinsiz aracılık faaliyeti yürüttüğünün tespit edilmesi halinde ilgili mevzuata göre işlem yapılır.

Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğü/hizmet merkezince yapılan değerlendirme sonucunda; başvurunun aranılan koşulları taşıması durumunda, iki Kurum personeli tarafından büro olarak faaliyet gösterilecek işyerine gidilerek bir tespit ve değerlendirme yapılarak  ?Başvuru Değerlendirme Tutanağı? düzenlenir.

Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğü/hizmet merkezince, izin belgesi almaya hak kazanan büro yetkilisine veya Kuruma hitaben yazılan dilekçede yükümlü kıldığı kişiye, işyerine asılmak üzere ?Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi?, ?Ücret Yasağı Levhası? ?Yaş ve Eğitim Dağılım Tablo Örneği? ile ?Meslek Dağılım Tablo Örneği? bir tutanakla  teslim edilir.

Başvuru esnasında emanet hesaba alınan masraf karşılıkları, izin belgesinin teslimi sırasında ana hesaba alınır . ( Yapılan bildirime rağmen izin belgesini onbeş gün içinde teslim almayan bürolardan alınan ve emanet hesapta tutulan masraf karşılıkları da ana hesaba aktarılacaktır. )

Eksik belgelerini tamamlayacaklar dışında, başvurusu uygun bulunmayanların ve il müdürlüğünce izin verilmeden önceki tarihlerde başvurudan vazgeçenlerin masraf karşılıkları büro yetkilisine veya Kuruma hitaben yazılan dilekçede yükümlü kıldığı kişiye makbuz karşılığında teslim edilir. 

 
30 Ocak 2013, Çarşamba 09:48
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.