21 Eylül 2019 Cumartesi

Spor yaparken nelere dikkat etmeliyizSPOR VE DİYET YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Tek başına yapılan diyet, diyet değildir. Bunu sporla ve hareketlerle desteklememiz hem zayıflamamız açısından önemli ve gerekli hem de sağlımız için şarttır. Hareketsiz kaldığımız da vücudumuz tembelleşir ve bir çok hastalığa davetiye çıkartır. Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olan düzenli beslenme ve spor kişiyi zinde ve de formda tutar. Ayrıca spor ve diyet yaparken uymamız gereken bazı kurallar bütünü vardır. Bunlar;

·         Spor aç karnına yapılır. Ve spor sonrası mutlaka sıkı bir kahvaltı etmek gerekir tabi ki bir diyet menüsü çerçevesinde.

·         Kahvaltı sonralarında ise yemek saatlerinden mutlaka 1 saat öncesinde spor yapılmalıdır. Karnınız çok aç ise o zaman muz gibi lif oranı yüksek bir meyveyi tercih edebilirsiniz.

·         Spora gitmeden önce mutlaka ayağınızın rahat edeceği bir spor ayakkabı giymelisiniz. Bu sizin temponuzu ve konsantrasyonunuzu bozmayacak daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

·         Spor yaparken çok aşırı şekilde yorulmadan keyifli spor yapmaya gayret edin. Çok bitkin hale gelecek kadar spor yapmanız sağlığınızı da bozarak tehlikeye sokar hem de bir sonraki günlerde yorgunluktan evden çıkamamanıza neden olur.

·         Haftada 4 gün spor yapmak idealdir. Siz bunun üzerine çıkabiliyorsanız temponuzu fazla artırmadan yavaş yavaş yapmalısınız. Kaslarınız aşırı yormamaya dikkat edin.

Sağlıkla Kalın.

 

 
09 Mart 2017, Perşembe 14:04
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.