21 Haziran 2018 Perşembe

Trafik Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?


Trafik Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar? detaylı bilgi
Trafik Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?

Trafik sigortası, motorlu araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir sigorta çeşididir. Zorunlu sigortalar sınıfına giren trafik sigortası, tüm motorlu araçlara yaptırılmak zorundadır. Motorlu aracınızın trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkmanız durumunda büyük cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yaptırımların başında aracın bağlanması gelmektedir. Eğer aracınıza trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkar ve bu şekilde trafikte kontrole takılırsanız aracınız anında bağlanacaktır. Aracınız, emniyet görevlileri tarafından birime ait bir otoparka çekilir. Bu durumda trafik sigortasız araç kullanmaya eş değer bir ceza ödemeniz gerekecektir. Üstelik aracınızın emniyete ait otoparkta kaldığı her gün için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu da toplamda büyük bir meblağa eş değer olacaktır.

Trafik sigortası, tüm sigorta şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerden biridir. Trafik sigortası teklifleri alarak bu teklifler arasında seçim yapabilir, size en uygun sigorta teklifini değerlendirerek aracınızı trafik sigortası ile teminat altına alabilirsiniz. Trafik sigortası nedir? sorusuna yanıt verdikten sonra bir de trafik sigortası neleri kapsar? sorusu hakkında bir takım detaylar sunmaya çalışalım. Trafik sigortası, herhangi bir kaza sonrasında 3.kişilere verdiğiniz zararları karşılayacaktır. Örneğin; trafikte bir yayaya ya da bir araca çarptığınızda yayanın ya da karşıdaki araç sahibinin masrafları, trafik sigortanız tarafından karşılanacaktır. Karşı tarafa yapılacak ödeme, trafik sigortası poliçenizde yer alan üst sınır ile sabitlenecektir. Verdiğiniz zararın trafik sigortanızı aşması durumunda kalan masrafları cebinizden karşılamanız gerekebilir.

 

Kazalarda yayalara ve araçlara verdiğiniz zararlarla birlikte kamu mallarına verdiğiniz zararlar da trafik sigortası kapsamında yer almaktadır. Aracınızla herhangi bir kamu malına zarar verdiyseniz söz konusu kamu malının masrafları, yine trafik sigortanız tarafından karşılanır. Trafik sigortası, hem sizi; hem de çeşitli sebeplerle zarar verdiğiniz kişi ve malları koruma altına almaktadır. Bu yönüyle aracınıza mutlaka trafik sigortası yaptırmanızı ve trafik sigortanız olmadan asla trafiğe çıkmamanızı tavsiye ederiz. Trafik sigortası, 1 yıllık periyotlar halinde yapılmaktadır. Dilerseniz sigorta süresini daha uzun tutabilirsiniz. Sigorta süreniz sonlandıktan sonra mutlaka yenileme işlemi yapmalı ve trafik sigortanızı güncellemelisiniz. Aksi takdirde yine bir takım cezai yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. 
05 Kasım 2016, Cumartesi 15:27
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.