27 Mayıs 2018 Pazar

Ücretsiz İnternet Telefonu Projesi         Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hizmet kalitesini yükseltmek ve hızlı bir şekilde işlemlerini yürütmek maksadıyla teknolojinin sağladığı imkânları da kullanmaktadır. Bu maksatla geliştirilen projelerden biri de “Ücretsiz İnternet Telefonu Projesi”dir. 

         Proje ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve ülke genelindeki 973 Adet SYD Vakfı arasında İnternet üzerinden ses network’u oluşturularak, iletişimin hem daha kolay hem de sıfır maliyetle gerçekleşmesi sağlanmıştır. 

         Proje kapsamında yurt çapındaki tüm vakıfların internet bağlantıları üzerinden her bir vakıfa 1 Adet IP set kurarak hem birbirleri ile, hem de SYGM merkez binası ile ücretsiz olarak telefon haberleşmesi yapmaları sağlanmaktadır. Toplamda yaklaşık 1200 adet IP set ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü iletişim ağı mevcut internet altyapısı kullanılarak tamamen ücretsiz hale getirilmiş ve ülke genelinde dâhili bir iç santral gibi çalışması sağlanmıştır. 

         Temmuz 2009 ‘dan bu yana ülke genelindeki 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı birbirleriyle ve SYGM ile ücretsiz olarak telefon görüşmesi yapmaktadır. 

 

         VOIP projesi gerçekleştirilirken Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ülke genelindeki tüm vakıfları VPN (Sanal Özel Ağ) tüneller ile aynı network omurgasında birleştirmeyi hedeflemiştir. Söz konusu omurga altyapısı sayesinde intranet hizmetleri sunulmaya başlanabilmiştir. Böylelikle güvenlik gerektiren tüm uygulamalar intranet üzerinden sunulmaya başlanmış olup sadece vakıf bilgisayarlarından erişilebilir hale getirilmiştir. Sonuç olarak, uygulamaların güvenlik gereksinimleri bir seviye daha yukarı taşınmıştır. Tüm vakıf, Genel Müdürlük bilgisayarları ile yaklaşık 5.000 adet bilgisayar artık aynı ağda gibi davranmaya başlamıştır.
21 Haziran 2014, Cumartesi 03:30
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.