07 Aralık 2021 Salı

Türk Hava Yollarında Engelli İndirimi
Türk Hava Yollarında Geçerli Olan Engelli İndirimi


 

% 40 ve üzeri oranda engelli olan yolculara , promosyon biletler hariç tüm iç biletlerde % 20 indirim ve tüm dış hat biletlerde ( Amerika, Brezilya ve Arjantin biletleri dışında ) % 25 indirim sağlanmaktadır. Yolcuların Türk hava yollarının  bu indirimden faydalanmaları için % 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ''engelli'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) THY bürolarına ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde % 20 indirim sağlanmaktadır.

Uçuşun 24 saat öncesinden belirtilmek şartıyla isteyen tüm engelli yolculara ücretsiz olarak tekerlekli sandalye hizmeti sunulmaktadır. 

Engelli indirimi , ABD ve UK çıkışlı düzenlenen biletlerde ve Türk Hava Yolları’nın taşıyıcı havayolu olmadığı code-share seferlerde uygulanmamaktadır.

Online yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır. Detaylı bilgi için lütfen en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne başvurunuz.
08 Ekim 2014, Çarşamba 00:10
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.